Kickboxing

Kickboxing – Kontaktowy sport

Stosunkowo długo Japonia jak też Chiny znajdowały się w całkowitej izolacji od świata Zachodniego. Dlatego też wschodnie sztuki walki były kompletnie nie znane europejczykom. Dopiero XX wiek otworzył Japonię i Chinę na resztę świata. Druga połowa XX wieku to tak naprawdę ogromna popularnością wschodnich sztuk walki. Wśród nich bez wątpienia kickboxing cieszy się największą popularnością. Według ekspertów od sztuk walki kickboxing wywodzi się w prostej linii od boksu tajskiego oraz karate. Za początek kickboxingu można jednak uznać lata 60-te. Mike Anderson nie usatysfakcjonowany dynamiką karate postanowił wprowadzić do niego pewne elementy boksu tajskiego.

W niedługim czasie bo już w roku 1974 odbyły się pierwsze światowe mistrzostwa w kickboxingu. Od tej też pory można zaobserwować bezustanny rozwój kickboxingu. Jeśli zaś chodzi o Polskę, to ten rodzaj walk pojawił się w naszym kraju dopiero w latach 80-tych. W roku 1981 zorganizowano pierwsze mistrzostwa polski w karate. Ojcem polskiego kickboxingu jest zaś Andrzej Palacz. Na czym polega kickboxing? Jak była wcześniej już mowa kickboxing jest połączeniem karate oraz tradycyjnego boksu. Opiera się głównie na kopnięciach frontalnych czy bocznych. Kopnięcia są oczywiście zainspirowane technikami karate.

Jeśli zaś chodzi o walki wręcz to kickboxing bazuje na technice bokserskiej. W trakcie walki można używać nóg,rąk oraz kolan. Każdy kto dopiero zaczyna swoją przygodę z kickboxingiem będzie musiał przejść 10 stopni uczniowskich. Gdy będzie je miał za sobą będzie mógł podejść do zdania stopni mistrzowskich. Przyznanie danego stopnia uzależnione jest od egzaminu. Każdy poziom, czy raczej stopień jest dokładnie opisany. Kickboxing jest sportem niezwykle kontaktowym a przede wszystkim dynamicznym. Ogromne znaczenie w tym sporcie ma trening. Odpowiednio przygotowanie opanowanie technik bokserskich i wschodnich sztuk walki ułatwi pokonanie każdego wręcz przeciwnika. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na tym by walczyć Kickboxing jest czymś dla ciebie.

Polecamy